Johansson 7720L2 28dB LTE
Johansson 7720L2 je vnútorný širokopásmový zosilňovač TV signálu pre pásmo VHF/UHF 47 – 694 MHz. Má 1 anténny vstup, 2 výstupy, nastaviteľný zisk 13 – 28 dB a prepínateľné napájanie 24 V DC pre aktívnu anténu alebo predzosilňovač. Je vhodný pre DVB-T/T2 rozvody v domácnosti, montáž na stenu alebo DIN lištu.

Satelitné prijímače a multimediálne centrá plne nastavíme a pripravíme na používanie.

Sme slovenský rodinný e-shop s 16-ročnou tradíciou, mnohonásobný víťaz súťaží ShopRoku.

Užite si našu super technickú a SW podporu. Poradíme nielen s TV príjmom, pred nákupom aj po nákupe.

Všetko čo máme skladom, doručujeme do 24 hodín kuriérom, alebo na výdajné miesta.
Johansson 7720L2 28 dB - vnútorný širokopásmový zosilňovač TV signálu VHF/UHF, 1 vstup / 2 výstupy
Johansson 7720L2 je kompaktný vnútorný anténny zosilňovač určený na zosilnenie pozemného TV signálu v pásme VHF/UHF 47 - 694 MHz. Je vhodný pre domácnosti, byty, menšie anténne rozvody alebo technické skrinky, kde je potrebné zosilniť signál z jednej antény a rozdeliť ho do dvoch televízorov, set-top boxov alebo DVB-T/T2 prijímačov.
Zosilňovač ponúka jeden širokopásmový vstup a dva výstupy, takže umožňuje jednoduché rozdelenie signálu bez potreby samostatného rozbočovača. Vďaka nastaviteľnému zisku v rozsahu 13 až 28 dB je možné zosilnenie prispôsobiť konkrétnym podmienkam príjmu. To je dôležité najmä pri DVB-T/T2 príjme, kde nemusí platiť, že vyššie zosilnenie automaticky znamená lepší obraz. Pri príliš silnom signáli môže dochádzať ku kockovaniu, výpadkom alebo prebudeniu tunera, preto je výhodou možnosť zisk plynulo znížiť.
Model 7720L2 pracuje v rozsahu do 694 MHz, teda v aktuálnom pásme používanom pre pozemné TV vysielanie. Tým je vhodný pre moderné anténne rozvody, kde je potrebné obmedziť vplyv rušenia z mobilných sietí LTE/5G nad televíznym pásmom. Zosilňovač je určený pre vnútorné použitie a možno ho namontovať na stenu alebo na DIN lištu.
Pre koho je Johansson 7720L2 vhodný
Tento zosilňovač je vhodný pre používateľov, ktorí prijímajú pozemné digitálne vysielanie cez anténu a potrebujú stabilnejší TV signál pre jeden alebo dva prijímače. Praktické využitie má najmä vtedy, keď je signál z antény slabší, po rozdelení na dva výstupy dochádza k poklesu úrovne signálu, alebo je potrebné vyrovnať straty spôsobené dlhším koaxiálnym káblom.
Nie je to však univerzálne riešenie každého problému s príjmom. Ak je problém spôsobený zlým smerovaním antény, nevhodnou anténou, poškodeným káblom, zlými konektormi alebo silným rušením priamo v mieste príjmu, samotný zosilňovač nemusí problém odstrániť. Najlepší výsledok dosiahnete vtedy, keď je na vstupe použiteľný, ale slabší signál.
Hlavné výhody
- Nastaviteľný zisk 13 - 28 dB umožňuje prispôsobiť zosilnenie reálnym podmienkam príjmu a znížiť riziko prebudenia tunera príliš silným signálom.
- Jeden vstup a dva výstupy umožňujú rozdeliť TV signál z jednej antény do dvoch televízorov alebo DVB-T/T2 prijímačov.
- Pásmo 47 - 694 MHz zodpovedá aktuálnemu rozsahu pozemného TV vysielania VHF/UHF a je vhodné pre rozvody, kde je potrebné minimalizovať vplyv signálov mimo TV pásma.
- Prepínateľné napájanie 24 V DC na vstupe umožňuje napájať vybrané aktívne antény alebo anténne predzosilňovače cez koaxiálny kábel. Táto funkcia sa zapína iba vtedy, keď pripojené zariadenie vyžaduje 24 V napájanie.
- LED indikátor napájania uľahčuje kontrolu, či je zosilňovač pripojený k elektrickej sieti.
- Montáž na stenu alebo DIN lištu umožňuje jednoduché umiestnenie za televízor, do rozvodnej skrinky alebo k anténnemu rozvodu.
#showmore#
Ako funguje prepínač 24V DC OUT
Prepínač 24V DC OUT neslúži na zapnutie samotného zosilňovača. Zosilňovač sa napája priamo zo siete 100 - 230 V a po zapojení do zásuvky je aktívny.
Prepínač rozhoduje iba o tom, či bude do vstupného koaxiálneho kábla smerom k anténe posielané napájanie 24 V DC / max. 55 mA. V polohe OFF je napájanie do antény vypnuté a zosilňovač iba zosilňuje prijatý TV signál. V polohe ON je napájanie 24 V zapnuté a môže napájať vhodnú aktívnu anténu alebo vonkajší predzosilňovač.
Ak si nie ste istí, či vaša anténa alebo predzosilňovač vyžaduje práve 24 V napájanie, ponechajte prepínač v polohe OFF. Niektoré aktívne antény používajú 5 V alebo 12 V a nesprávne zapnuté 24 V napájanie môže spôsobiť problém v anténnom rozvode.
Inštalácia a použitie
Pred zapájaním odpojte zosilňovač od elektrickej siete. Koaxiálny kábel z antény pripojte do vstupu označeného ANT / INPUT. Televízor, set-top box alebo DVB-T/T2 prijímač pripojte do výstupu TV 1 alebo TV 2. Po pripojení koaxiálnych káblov zapojte zosilňovač do elektrickej zásuvky.
Zisk nastavujte postupne. Ak je signál slabý, zisk mierne zvýšte. Ak sa obraz rozpadáva, kockuje alebo vypadáva, zisk znížte. Pri digitálnom TV príjme je dôležitá nielen sila, ale aj kvalita signálu, preto príliš vysoké zosilnenie nemusí priniesť lepší výsledok.
Zariadenie je určené iba do suchého vnútorného prostredia. Neinštalujte ho vonku, vo vlhku, v blízkosti vody ani na miestach s kondenzáciou. Kryt zariadenia neotvárajte, pretože vo vnútri sa nachádzajú časti pod napätím.
Technické parametre
- Model: Johansson 7720L2
- Typ zariadenia: vnútorný širokopásmový anténny zosilňovač pre TV signál
- Frekvenčný rozsah: 47 – 694 MHz
- Podporované pásmo: VHF/UHF
- Počet vstupov: 1 širokopásmový anténny vstup
- Počet výstupov: 2 výstupy pre TV alebo DVB-T/T2 prijímače
- Nastaviteľný zisk: 13 – 28 dB
- Šumové číslo: 3,0 dB typicky
- Maximálna vstupná úroveň: 88 dBµV
- Maximálna výstupná úroveň: 104 dBµV
- Napájanie: 100 – 230 V AC, 50/60 Hz
- Príkon: 3,5 W
- Prepínateľné napájanie na vstupe: 24 V DC / 55 mA
- Indikácia prevádzky: LED indikátor napájania
- Montáž: na stenu alebo DIN lištu
- Rozmery: 110 × 94 × 41 mm
Dodatočné parametre
| Kategória: | Rozvodové zosilňovače (DVB-T2) |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| Hmotnosť: | 0.224 kg |
| EAN: | 5404041101583 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Johansson ponúka inovatívne riešenia pre distribúciu TV signálu vrátane DVB-T, satelitných, optických a HDMI systémov. Ich produkty, ako sú filtrampéry Profiler Revolution, dSCR multiswitche, multiband a predzosilňovače, vynikajú spoľahlivosťou a pokročilou technológiou. Každý produkt je navrhnutý s dôrazom na dlhodobú výkonnosť a spokojnosť zákazníkov.
| Výrobná spoločnosť : | UnitronGroup nv |
|---|---|
| Adresa : | Frankrijklaan 27, 8970 Poperinge, Belgicko |
| E-mail : | sales@unitrongroup.com |