Certifikovaný vs. necertifikovaný Android TV box
VÝHODY CERTIFIKOVANÝCH ANDROID BOXOV
Multimediálne centrum s Androidom môže byť skvelým nákupom, najmä ak máte vysokorýchlostné pripojenie na internet a už vás nebaví platiť vysoké náklady za káblovú, či satelitnú televíziu, alebo len chcete prejsť na sledovanie obsahu, ktorý Vás baví (a nie obsahu, ktorý považujú klasické televízne stanice za to najlepšie a navyše s reklamami).
Prieskum pred kúpou je dôležitý
Na Slovensku je k dispozícii veľa multimediálnych boxov s Androidom, mnohé z nich však, napriek použitiu operačného systému Android, nie sú certifikované spoločnosťou Google.
Aj keď tieto zariadenia zvyčajne podporujú niektoré aplikácie s VOD (video na vyžiadanie) obsahom - napríklad YouTube a Kodi - mnohé z nich oficiálne nepodporujú aplikácie s prémiovým obsahom, ako napr. Netflix, HBO GO, Magio GO, Skylink LIVE a ďalšie, pretože ich implementácia do boxu vyžaduje mať určité certifikácie (Widevine, Playready,...).
Na slovenskom trhu je v ponuke veľké množstvo necertifikovaných multimediálnych boxov s Android operačným systémom. Napriek tomu, že majú len mobilný (tzv. tabletový) operačný systém Android, predávajú sa prostredníctvom mnohých významných maloobchodných predajcov označené ako „Android TV boxy“. Množstvo zákazníkov je potom po kúpe prekvapených, ak niečo nefunguje ako má.
Výrobcovia necertifikovaných boxov používajú rôzne triky a riešenia, aby obišli certifikácie, takže v skutočnosti negujú potrebu certifikácie. Preto je dôležité, aby ste pred ich zakúpením vedeli, či je vybraný Android TV box certifikovaný, alebo necertifikovaný a od toho závisí ako zvláda aplikácie, ktoré chcete používať. Pomôcť Vám v tom môže naša tabuľka Porovnanie Android TV boxov, v ktorej nájdete sa rýchlo a ľahko dozviete, či daný box podporuje aplikácie ako Netflix, HBO GO, Skylink Live, či má podporu pre Chromecast, Miracast, alebo možnosť inštalácie CoreElec.